Doç. Dr. Buerhan Saiti

Dr. Burhan Saiti @ Burhan ULUYOL, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde İslam Ekonomisi ve Finans Bölümünde Doçent Doktor olarak çalışmaktadır. Yakın zamanda Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından verilen Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı ödülünü kazanmıştır (2018-2021). Malaya Üniversitesinde tamamladığı İşletme Yüksek Lisansının ardından, INCEIF (AACSB-Akreditasyonlu), the Global University of Islamic Finance (Küresel İslami Finans Üniversitesi) kurumunda İslami Finans konusunda doktora derecesini almaya hak kazanmıştır. Doktora çalışmaları için verilen Malezya Merkez Bankası/ ISRA Shariah Bursunun kazananıdır.

Daha önce, Uluslararası Malezya İslami Üniversitesi’nde İslami Bankacılık ve Finans Enstitüsü’nde (IIUM) tam zamanlı Yardımcı Doçent ve Doçent olarak çalışmıştır ve burada 2017 yılında sosyal bilimler kategorisinde atıf indeksli dergilerde en fazla yayına sahip olan kişi olmuştur. Bunun dışında, doktora tezi 2012 yılında Malezya Finans Birliği tarafından verilen ‘En İyi Tez’ ödülünü almıştır, ayrıca 2013 yılında başka bir makalesi ile Melbourne, Avustralya’da bulunan Dünya İşletme Enstitüsü tarafından verilen En İyi Makale ödülünü almıştır.

Genç bir akademisyen olarak, 2 kitap, 6 kitap bölümü, 50’den fazla hakem onayından geçmiş yayın (çoğu atıf indeksli dergilerde) yayınlamış ve 35’ten fazla Uluslararası ve yerel konferanslara katılmıştır. Lisans ve Lisansüstü dersleri vermektedir. Araştırma alanları İslami Bankacılık ve Finans üzerine teorik ve deneysel çalışmaları içerir. Uluslararası düzeyde, Qualitative Research in Financial Markets (Finansal Pazarlarda Kalitatif Araştırmalar), International Journal of Emerging Markets (Uluslararası Yükselen Piyasalar Dergisi), Journal of Islamic Accounting and Business Research (İslami Muhasebe ve İşletme Araştırmaları Dergisi), ISRA International Journal of Islamic Finance (ISRA Uluslararası İslami Finans Dergisi) ve diğer dergilerin Yayın Kurulundadır. Şu sıralar, Turkish Journal of Islamic Economics(Türk İslami Ekonomi Dergisi)editörü, ISRA International Journal of Islamic Finance (ISRA Uluslararası İslami Finans Dergisi) ve Journal of Islamic Economics and Finance(İslami Ekonomi ve Finans Dergisi) Yardımcı editörüdür. Publons tarafından, 2018 yılında %1 hakemi içerisinde gösterilmiştir.

Yorum Yap

Speaker Details
  • Eğitim:
    Alternatif Ekonomi